صعود قله ماناسلو (۸۱۶۳ متر) – شهریور 1403

صعود قله ماناسلو (۸۱۶۳ متر) – شهریور 1403

سفر در یک نگاه

ماناسلو به معنای راه خدایان هشتمین هشت هزار متری و یکی از بلندترین قله های جهان است. این قله در غرب مرکزی کشور نپال و در فاصله ۸۰ کیلومتری از کاتماندو واقع شده است. ماناسلو بلندترین قله در منطقه گورخا است و در فاصله ۶۴ کیلومتری آناپورنا قرار دارد. این منطقه دارای مسیرهای پیمایشی گوناگونی می باشد و نام دیگر آن به زبان نپالی کوتانگ می‌باشد.
مسیر بیس کمپ ماناسلو نیز مسیری جذاب است. هشتمین قله مرتفع جهان، ماناسلو، 8163 متر بالاتر از سطح دریا قرار دارد. در بخش مرکزی غربی نپال در Mansiri Himal واقع شده است. ماناسلو یک نام سانسکریت برای کوه به معنای “کوه روح” است. اکثر ژاپنی ها ترجیح می دهند از این کوه بالا بروند زیرا توشیو ایمانیشی ژاپنی با کمک گیالزن نوربو (نپالی) برای اولین بار در سال 1956 از این کوه صعود کرد. به همین دلیل است که ژاپنی ها ماناسلو را کوه خود می دانند همانطور که انگلیسی ها اورست را متعلق به خود می دانند.
پیاده روی کمپ اصلی ماناسلو یکی دیگر از راهپیمایی های محبوب است که در منطقه ماناسلو شناخته شده است. این مسیر و دره روستایی بهشتی طبیعی در نپال است و در مرز بین نپال و تبت قرار دارد. مسیر کمپ پایه ماناسلو به طور رسمی به عنوان یک مسیر پیاده روی ماجراجویی برای گردشگران در سال 1992 افتتاح شد.مسیر بیس کمپ ماناسلو یکی از مسیرهای پیاده روی محدود در منطقه ماناسلو است و نیاز به مجوزهای ویژه کوهنوردی دارد.

سفرهای بیس کمپ ماناسلو فرهنگ، سنت، ماجراجویی، زیبایی های دیدنی و تمدن روستایی غنی را ارائه می دهد که نشان دهنده سبک زندگی باستانی تبتی است. با توجه به مسیری که به تازگی افتتاح شده است، این مسیر پیاده روی که کل خط الراس ماناسلو را احاطه کرده است، فرصتی را برای کشف گسترده طیف گسترده ای از تنوع طبیعی و فرهنگی نپال ارائه می دهد. کوه ماناسلو یکی از جاذبه های جغرافیایی مهم پادشاهی تاریخی گورخا است.

در مسیر پیاده روی به سمت کمپ اصلی ماناسلو، ساکنان محلی بسیار ساده ای هستند، و هنوز هم، بسیاری از مردم محلی عمدتاً اصالت تبتی دارند و به زبان بومی خود صحبت می کنند و می‌توانید زندگی واقعی نپال را کشف کنید . دولت نپال در سال 1991 مجوز کوهنوردی را برای منطقه ماناسلو صادر کرد. مسیر پیاده روی همان مسیر باستانی رودخانه بودی گانداکی را دنبال می کند که در آن زمان مردم برای تجارت نمک از آن استفاده میکردند چندین قله بیش از 7000 متر در این مسیر قابل مشاهده است.

.

تاریخ اجرا:
شهریور 1403
پیشنیاز:
آمادگی صعود به قله بالای هفت هزار متری و گذراندن دوره‌های مربوطه و حضور در اردوهای آمادگی قبل از اعزام
اقامت:
هتل، لوژ و کمپ
مقصد تور:
نوع فعالیت:
کوهنوردی سنگین (فنی)
سبک سفر:
گروهی
مبدأ حرکت:
تهران- فرودگاه بین المللی امام خمینی
زمان رفت:
براساس ساعت درج شده بلیط پرواز
حمل و نقل اصلی:
پرواز بین المللی رفت و برگشت

برنامه سفر

روز اول

ورود ﺑﻪ ﻓﺮودﮔﺎﻩ ﺷﻬﺮ ﮐﺎﺗﻤﺎﻧﺪو و اﺳﺘﻘﺮار در هتل

روز دوم

ﺟﻠﺴﻪ آﻣﺎدﮔﯽ ﺑﺮای ﺗﯿﻢ همراﻩ ﺑﺎ ﺷﺎم ﺧﻮش آﻣﺪﮔﻮﯾﯽ

روز سوم

پرواز با هلی کوپتر از کاتماندو به ساماگون

روز چهارم

هم هوایی در ساماگون

روز پنجم

هم هوایی در ساماگون

روز ششم

حرکت به سمت بیس کمپ ماناسلو

روز هفتم تا هجدهم

دوره صعود تا کمپ 3 و برگشت به بیس کمپ

روزنوزدهم تا بیست و نهم

دوره صعود به قله و برگشت به بیس کمپ

روز سی‌ام

برگشت از بیس کمپ به روستای ساماگون

روز سی و یکم

پرواز از ساماگون به کاتماندو و ترانسفر به هتل

روز سی و دوم

روز آزاد و گشت شهری کاتماندو

روز سی و سوم

برگشت به ایران

خدمات سفر

نکات سفر

در زﻣﺎن و ﻣﺴﯿﺮ ﺗﺮﮐﯿﻨﮓ در هر روﺳﺘﺎ و ﻟﻮژ ﺳﻔﺎرش ﺑﯿﺶ از ﯾﮏ ﻋﺪد ﭼﺎﯾﯽ در هر وﻋﺪﻩ، ﺧﺮﯾﺪ آب ﻣﻌﺪﻧﯽ، ﻧﻮﺷﺎﺑﻪ، ﻧﻮﺷﯿﺪﻧﯽ هاى ﻣﺨﺘﻠﻒ، ﻏﺬاى اﺿﺎﻓﻪ و ﭘﯿﺶ ﻏﺬا و ﺳﺎﻟﺎد و هزﯾﻨﻪ اﺳﺘﻔﺎدﻩ از ﺣﻤﺎم ﺑﻪ ﻋﻬﺪﻩ ﺷﺮﮐﺖ ﮐﻨﻨﺪﻩ ﻣﯽﺑﺎﺷﺪ ﺗﻮﺟﻪ ﮔﺮدد در ﺑﺮﻧﺎﻣﻪ در زﻣﺎن ﺗﺮﮐﯿﻨﮓ ﺣﺘﻤﺎ ﺑﺎ ﺗﻮﺟﻪ ﺑﻪ ﻧﻈﺮ ﺳﺮﭘﺮﺳﺖ ﺑﺮﻧﺎﻣﻪ ﺑﻪ ﮔﺎﯾﺪ ﻧﭙﺎل و ﺑﺎرﺑﺮها اﻧﻌﺎم دادﻩ ﻣﯽﺷﻮد.

ارائه هرگونه خدمات امداد و نجات و استفاده از هلی‌کوپتر و خدمات پزشکی به عهده بیمه و شخص کوهنورد می‌باشد.

بیمه حوادث کوهستان از نپال گرفته می‌شود و هزینه آن بین ۸۰۰ تا ۹۰۰ دلار است. که شامل تمام خدمات امداد و نجات کوهستان می‌باشد .داشتن بیمه حوادث کوهستان برای برنامه‌های برون مرزی الزامیست و به عهده شرکت کننده است.

هزینه این بیمه با توجه به سن شرکت کننده و ارتفاع قله مورد نظر و همچنین تعداد روزهای برنامه متغیر می‌باشد

برای کسب اطلاعات بیشتر با ما در ارتباط باشید

رزرو آنلاین تور

پس از ثبت نام شما همکاران ما در سریع‌ترین زمان ممکن با شما تماس گرفته و هماهنگی های لازم رو به عمل می‌آورند.

"*" indicates required fields

این فیلد برای اعتبار سنجی است و باید بدون تغییر باقی بماند .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.